Atlet

V roce 1960 běhal po ulicích Říma - neznámý bosý muž z Etiopie vyhrál v maratonu olympijské zlato a…

Informace o filmu

Online film Atlet

V roce 1960 běhal po ulicích Říma - neznámý bosý muž z Etiopie vyhrál v maratonu olympijské zlato a šokoval tím celý svět. Přes noc se stal Abebe Bikila sportovní legendou. Ve své zemi a vlastně na celém africkém kontinentu byl hrdinou. Bikila byl první Afričan, který vyhrál zlatou medaili. O čtyři roky později v Tokyu své prvenství zopakoval a stal se tak prvním v historii, kdo v maratonu vyhrál zlatou medaili dvakrát po sobě. Tento voják a tichý pastýřův syn byl mnohými považován za nejlepšího běžce na dlouhou vzdálenost, kterého svět kdy spatřil. Jednoho večera, když se vracel Bikila z tréninku na etiopském venkově do rodného města Addis Abeba, se stal obětí tragické nehody a ochrnul od pasu dolů. Neschopný chůze a tváří v tvář největší výzvě svého života neměl vůli dál žít. Později však v sobě objevil silnějšího soutěživého ducha než kdy dřív a vydal se na Paraolympijské hry do Norska, kde bojoval o medaili na saních se psím spřežením. Jeho běžecká kariéra skončila tragicky, ovšem tehdy začal skutečný závod jeho života. Poprvé můžete sledovat pravdivý příběh Bikilovy vášně pro život a pro sport. Od dob filmu Zuřící býk nebyl život žádného sportovce vykreslen s takovou emocionální silou a filmovou elegancí.

Zdroj: HBO Europe