Jeepers Creepers
film online

Nízkorozpočtový horor Victora Salvy Jeepers Creepers, na jehož produkci se podílel i Francis Ford…

Informace o filmu

Online film Jeepers Creepers

Nízkorozpočtový horor Victora Salvy Jeepers Creepers, na jehož produkci se podílel i Francis Ford Coppola, vychází z klasických žánrových motivů a spojuje je s prvky road movie. Název je převzat ze známé písničky Paula Whitemana (a v češtině znamená něco jako Ježkovy voči! nebo Pane na nebi!).

Sourozenci Trish a Darry Jennerovi se vracejí na jarní prázdniny z vysoké školy domů. Na zapadlé okresce je začne pronásledovat tajemný malý náklaďák. Vyjde najevo, že jeho řidičem je děsivé monstrum, jež se obnovuje tím, že z nebohých obětí pro sebe „odebírá“ potřebné orgány. Darry odhalí jeho doupě. Šokovaná dvojice marně hledá ochranu u policie. Děsivý přízrak je silnější. Mladí lidé se na útěku před ním setkávají s bizarní stařenou, pěstující kočky, a později s vědmou Jezelle, která ví, co bylo, je i bude, ale která nedokáže zabránit tragédii, jejíž obětí se stane Darry. Příšera si odnese mladíka na netopýřích křídlech a vezme si z něj oči (v písničce se ostatně zpívá: “Ježkovy voči! Kdes vzal ty kukadla, kdes ty oči vzal...“).

Snímek se nepokrytě opírá o četné vzory a kombinuje hrůzostrašné situace, postavené zpočátku na neznámém nebezpečí a později na děsivosti nezdolatelného monstra. Zároveň pracuje i s odlehčujícím dialogem. Vystačí si s minimem postav i s minimem prostředků. Ve srovnání se současnými studentskými horory působí až anachronicky. Na konci loňského léta měl však v Americe překvapivě úspěšný start.


ZDROJ: Filmový přehled

   

Trailer

Podobné filmy